Flood Relief - Summer 2020

Звіт ЗУАДК-у про стихійне лихо — повінь на західній України: 21.07.20

Одержуючи перші інформації про повені в західній Україні, ЗУАДК негайно звернувся до Посольства в цій справі, як також вислав свого представника у Львові з’ясувати шкоди та потреби. Пам’ятаймо що дороги, мости – це урядові справи. ЗУАДК допомагає поодиноким постраждалим особам.  


Звіт представника ЗУАДК-у у Львові д-ра Андрія Диди про відвідування окремих населених пунктів Івано-Франківської области, що постраждали від паводка в кінці червня 2020 року: 

“З засобів масової інформації, мені було відомо, що стихійне лихо (паводок) завдав найбільшої шкоди у Галицькому, Рожнятівському, Надвірнянському районах. Щодо характеру шкоди, то засоби масової інформації, звертали увагу на розмив автомобільних доріг, обвал мостів, прорив гідротехнічних споруд (дамби, ґабіони, брустори, тощо…). Щодо пошкоджень майна населення, то інформаційні засоби приділяли цьому відносно мало уваги.


1 липня я мав коротку зустріч з головою Галицької Державної адміністрації  Канюкою Сергієм, який з подякою відгукнувся на ініці[тиву ЗУАДК-у, щодо допомоги потерпілим від паводкa. Одночасно, він порадив мені зустрітися з окремими головами об’єднаних територіяльних громад (дальше за текстом буде «голови ОТГ»), населені пункти яких найбільше постраждали:

Демешківська ОТГ, Галицького району, голова Цибух Зіновій. Зустріч проходила у с. Поплавники (це село входить у відання Демешківської ОТГ). На момент нашої зустрічі у Поплавниках працювали пожежні машини, які відкачували воду з криниць і пивниць. Пан З. Цибух з зацікавленістю вислухав умови нашої співпраці, обіцяв, найближчими днями подумати над кандидатами на запропоновану допомогу і до кінця тижня вислати у Київ відомість. Також мені сказав, що кандидатів на І-шу категорію допомоги у нього немає. Вода затопила багато городів, окремі прибудинкові споруди (стайні, стодоли, літні кухні), пивниці… але ‘біди немає’. На момент моєї присутності, вода зійшла, люди уже повиносили ‘намул’. На затоплених площах пропала картопля, а решту городини будуть ще раз садити – може до зими виросте. Щодо ‘закруток’ (заготовлені у банках огірки, помідори…), то вони збереглися. У пивницях пропала минулорічні картопля, морква, буряки, які використовувалися, на даний час, як корм для свійських тварин. 


Дубівецька ОТГ, Галицького району, голова Людера Світлана. Характер завданої шкоди людям є подібний. Вода підмила кілька прибудинкових старих споруд, частково, а де-коли повністю були залиті городи, на момент мого перебування, залишилися кілька вулиць, які залиті водою. Щодо допомоги від ЗУАДК-у, то вона подякувала, але ще буде радитися з сільськими депутатами чи продовжувати нашу співпрацю.


Маріямпільська Сільська Рада, Галицького району, голова Шевчук Роман. Тут паводок завдав людям більшої шкоди. Кілька будівель (стара забудова, в яких стіни є глиняні) були поруйновані. Необхідно відзначити, що люди, які потерпіли, побудували уже поблизу більш капітальні (цегляні чи дерев’яні) помешкання. Вода сягала підвіконня. Звичайно, пошкоджені буди штукатурка стін, частково підлога, у деяких родинах вийшли з ладу холодильники, замокли меблі. 15 родин одержують Вашу допомогу.


Блюдниківська ОТГ, Галицького району, голова Кузів Іван – просив передати усім жертводавцям подяку, але з огляду на те, що на території Блюднівської ОТГ люди постраждали мало, голова точніше перевірить.


Петриківська сільська Рада Тлумацького району, виконуюча обов’язки голови Клим Марія. Не так паводок, як рясні дощі змили городину, підтопило частково підвали, у село оперативно були доставлені продукти, питна вода, помогли «Карітас», Червоний Хрест, релігійні організації. Дякувала за пропозицію ЗУАДК-у, точніше перевірить. 


Долинська ОТГ, Долинського району, голова Гаразд Володимир. Оскільки, В.Гаразд є одночасно посадником м. Долина, нашою співпрацею буде займатися його заступник Гаргат Сергій. Від паводку постраждали частина м. Долина (Стара Долина) і навколишні села, розташовані в низинній частині. Характер пошкодження – затоплення житлових приміщень (будинків). Ці затоплення були спровоковані малими, а інколи уже пересохлими потічками, у яких у минулі паводки вода піднімалася на кілька сантиметрів. У червневий паводок у цих, на перший погляд пересохлих руслах, вода піднялася на декілька метрів, на що люди були не готові, а затоплення у деяких хатах було до даху.”    


Подається додаткову інформацію котра надійшла після звіту представника:
В с. Перегінське, Рожнчтівського р-ну, порвало дамбу, мости і дороги пошкоджені. Люди частково городину втратили, дальші інформації будуть подані. 


В Калуському районі, с. Миколичин, ріка Прут підвищилася, кусок гори перекрило і утворилася дамба. Була загроза, що ця природна дамба зірветься і тому Спеціяльна Служба Надзвичайних Ситуацій відселила кілька родин. Ця загроза віддійшла. Кілька затоплених хат та прибудинкових споруд. Зійшов ґрунт. 


В Тернопільській області працюємо з головою управління міжнародного співробітництва Тернопільської обласної державної адміністрації, Оксаною Качурівською, котра приготовляє списки саме найбільш потребуючим.  
Чернівецька і Закарпатська області – з нами контактуються Голови ОТГ та Сільські Ради на підставі нашого звернення до Посольства, очікуємо від них списки найбільш постраждаючих і звіти добровольців. 


Одержаний лист з 8 липня 2020 року від голови Чернівецької обласної державної адміністрації (ОДА), Сергія Осадчука. З його листа:
“Чернівецька область є однією із областей України, які найбільше постраждали у період з 12 травня по 24 червня внаслідок зливових дощів та паводка. Станом на 06.07.2020 р., повінь завдала шкоди 51 населеному пункту у 7 районах области та м. Чернівці. Зокрема, підтоплено 1,075 будинків, затоплено 819 підвалів, 3,642 присадибні ділянки, 3,041.3 га сільськогосподарських угідь, частково пошкоджено 13 ділянок автошляхів, загально протяжністю 47.78 км, 18 мостів, 3.5 км берегоукріплень. Із зони підтоплення відселено 136 осіб, з них – 42 дитини. Врятовано з підтоплених житлових будинків 69 осіб, з них – 17 дітей. Згідно з відомостями поданими районними державними адміністраціями укладено список осіб, які найбільше постраждали від повені в Чернівецькій області (додано).”


Директор Третього територіяльного департаменту І. В. Прокопчук, додає: “По мірі надходження відповідей інших ОДА додатково інформуватимемо.”
Окрім прохань в допомозі постраждалим родинам з повені, Івано-Франківська ОДА звернулися до ЗУАДК-у за деззасобами для дезінфекціі води, засоби гіґієни та харчами, а Закарпатський обласний Департамент соціяльного захисту населення за продуктами харчування та одяг і взуття для потерпілих в Міжгірському районі та цемент, твердопаливні лкотли та холодилжники для потреб в Рахівському районні. Львівська ОДА дала список потреб котрі ЗУАДК уважає потрібним для них, але не гуманітарна допомога і є відповідальністю уряду.


На день 15-го липня 2020, надійшло $42,545 для потерпілих повені. Списки подані головами Сільських рад, Об’єднаних Територіальних Громад або Обласним Державними Адміністраціями та підтверджені Актами обстеження і протоколу рішення сесії.


На нинішний день допомагатимо в Чернівецькій області, в селах Банилів, Дихтинець, Розтоки, Білий Потік, Довгопілля, Ревне, Стрілецький, Дубове, Михальча (26 родинам) та в Івано-Франківській області, в селах Грабів, Лоп’янка, Маріямпіль, Грабівка, Завій (38 родинам).  


Списки доходять і будемо поновлювати інформацію. Списки потерпілих є поділені на три катеґорії. Перша, найбільш постраждаюча одержує фінансову допомогу в розмірі $500. Тут включені сім’ї котрим затоплена вся прибудинкова територія та будинок, загинули свійські тварини і є багатодітна сім’я та інвалідство. Друга катеґорія це середньопотерпілі господарства котрим надається фінансова допомога в розмірі $250-$300, а третя катеґорія це менше потерпілі господарства одержують фінансову допомогу в розмірі $100-$150. 

 

Канцелярія ЗУАДК-у

 

** фотографії 2967, 2970, 2978 з перевірки А. Диди в Івано-Франківській області 

**фотографії 2960, 2961  піднята рівня води в р. Бистриця-Надвірнянська, зруйнувала житловий будинок. Село Пасічна.  Фото жителька О. В.

**форографії 2951, 2952, 2952 Село Спас, Рожнятівський р-н. Фото власник дому О. Я. 

Call for help for flood victims in Western Ukraine! 

Photo Credit: Yuriy Kryvenko (AFP)

United Ukrainian American Relief Committee (UUARC) is calling for all persons of good will and kind heart in the Ukrainian American community to help those afflicted by floods in Western Ukraine.


Our Fellow Ukrainians!


As a result of the heavy rains from June 22 to June 23, 2020, the levels of many rivers have risen to very dangerous levels. In fact, the rivers still continue to rise in Ivano-Frankivsk, Chernivtsi, Lviv, Zakarpattia and Ternopil regions resulting in flooding of dozens of towns and villages, thousands of houses and destroying many roads and bridges. Countless have lost their properties, their savings and are even unable to buy basic everyday items. Hundreds have been left homeless.


In the flood zone, mainly in the Ivano-Frankivsk region, 8,000 houses were flooded, 19 bridges were completely demolished, 100 km of roads were destroyed and 400 people were evacuated. Sadly, three people died and one person is still missing. People have no drinking water and no power as the water level continues to rise. (In some areas more than 2 meters).


As always, UUARC is in the forefront helping those in need. However, we can not do this alone and once again are relying on our donors’ generosity. Please do not be indifferent to this horrific catastrophe and human suffering. You too can help by sending a donation through UUARC for which you will receive a receipt for the exact amount of your donation which is tax exempt. Rest assured that UUARC will deliver ALL of your donations to the flood victims.


Kindly make out your checks to:
UUARC - Flood relief
1206 Cottman Ave.
Philadelphia, PA 19111
215-728-1630


In addition, you may donate electronically here.


Please don’t delay! Donate now!
UUARC Executive Board

ЗАКЛИК на ДОПОМОГУ Потерпілим від Повені в Західній Україні

Photo Credit: Ukrainian Interior Ministry Press Service (Reuters)

Злучений Український Американський Допомоговий Комітет — ЗУАДК закликає УкраїнськуАмериканську громаду, всіх осіб доброї волі і серця, допомогти постраждалим в Західній Україні — жителям Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської, Закарпатської, та Тернопільської областей від
жахливої повені.


Шановна Українська Громадо!


В наслідок тривалих сильних дощів, що пройшли з 22 по 23 червня 2020 року, рівень багатьох рік значно піднісся і далі підноситься в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, та Тернопільській областях, в результаті чого затоплено десятки населених пунктів, об’єкти соціяльної
сфери, тисячі житлових будинків, зруйновано численні мости. Люди втратили своє майно, заощадження, не мають можливості придбати найнеобхідніші речі, сотні осіб лишились без даху над головою.


В зоні стихійного лиха, головно в Івано-Франківській області:
8,000 будинків затоплено
19 мостів знесено
100 км доріг знищено
400 осіб евакуовано
3 мертві
1 без вісті
до 200 місцевостей немає доступу.


Люди без питної води і газу, а рівень води дальше підноситься (в деяких місцевостях понад два метри).


Не будьте байдужими до цієї людської біди, відкрийте Ваші серця горю постраждалим, допоможіть потерпілому населенню!


Вашу допомогу можете складати через ЗУАДК і Ви одержите посвідку на суму Вашої пожертви, яка є звільнена з податку. Всю допомогу ЗУАДК повністю доставить постраждалим.


Чеки просимо виписувати на: UUARC - Flood relief
1206 Cottman Ave
Philadelphia, PA 19111
aбо можна скласти пожертву через "ways of giving".


Екзекутива ЗУАДК-у